Objavljeno: 17. 11. 2023 - 8:54
“Odmori se, zaslužio si”
“Odmori se, zaslužio si”

"Odmori se, zaslužio si!"

Simbolična naziv za izuzetno važan projekt koji je "konačno" okupio roditelje naših članova te članove i djelatnike Udruge OSIT Bjelovar. Zajedničko druženje i organizirano provođenje vremena u nespecifičnim uvjetima, izvan doma i uskog obiteljskog kruga, ima nemjerljiv pozitivan učinak na sve sudionike. I sam naziv odlično prikazuje poziciju i osjećaj roditelja i članova obitelji, ali i djelatnika udruge, koji se nesebično svakodnevno daju, i definitivno "zaslužuju odmor". Za prvu postaju našeg puta i zajedničkog druženja odabrali smo naše lijepo Hrvatsko zagorje i dvorac Veliki Tabor! Hrvatsko zagorje je kulturno-povijesna hrvatska regija i zasebna prirodno-zemljopisna cjelina u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske. Oduševio nas je ovaj prekrasna kraj, koji je baš jučer kao naručen bio okupan jutarnjim suncem i mističnom izmaglicom, kao posljedicom isparavanja vlažne i plodne zagorske zemlje! Nakon ugodne vožnje udobnim autobusom našeg prijatelja, prijevozničke tvrtke MILAK, stigli smo do dvorca i odlučili zadnjih 500-tinjak metara, prošetati na svježem zraku uživajući u toplom povjetarcu i pjevu ptičica sa zagorskih brega! U dvorcu Veliki Tabor dočekali su nas stručni vodiči i proveli kroz vremeplov dvorca ali i upoznali sa legendom o nesretnoj pučanki Veroniki, koju je moćni ban grof Herman II. dao osuditi i pogubiti zbog ljubavi prema njegovom sinu Fridriku. Veronikino mrtvo tijelo je navodno uzidanu u zid koji spaja peterokutnu kulu s ulazom u dvorac. Navodno se čak se i danas, osobito u dugim zimskim noćima, u Velikom Taboru uz zavijanje vjetra čuje jecanje nesretne Veronike… Tako kaže legenda! Mi na sreću nismo to čuli, ali smo se svi odlično zabavili, puno toga novog saznali a prije odlaska smo se opskrbili suvenirima kao sjećanje na ovaj prekrasan dan! Ali to nije sve! Nakon edukacijskog dijela izleta, čekao nas je onaj "zabavni dio" te smo pohitali do Tuheljskih Toplica na ostatak dana! Nakon novih znanja i edukativnog dijela izleta, uslijedio je onaj puno zanimljiviji....KUPANAC! Tuheljske Toplice bio je naš izbor, jer s njima imamo samo pozitivna iskustva, imaju veliko razumijevanje za naše članove i uvijek su otvoreni za suradnju te im se zahvaljujemo na savršenom dočeku i usluzi. Po dolasku i obaveznom zajedničkom fotografiranju ekipa iz toplica nas je dočekala i podijelila narukvice za bazen i ulaznice te su nas odveli u restoran na zajednički ručak. Ručak je bio u sekundi serviran, topla juhica, bečki odrezak, pomes-frites, miješana salata a bome i domaća štrudla od jabuke. Mmmmm baš nam je dobro sjela fina klopa, te smo nakon kraćeg odmora krenuli na bazene. Klasična "frka" oko ormarića, kabina i presvlačenja, prošla je brzo i u času smo bili u toploj vodi, ne skidajući osmjehe s lica. Konačno, zaključili smo svi! Naravno da smo isprobali sve bazene, ali nekako nam je najomiljeniji bio mali bazen i okrugli "jacuzzi", koji je stvarno bio pravi bazen "ljubavi", podrške i uvažavanja. Uživajući u toploj vodi roditelji su razmjenjivali svoja iskustva, izazove i šale, te ih je baš bilo lijepo vidjeti nasmijanih i sretnih lica! Izlet je uspio! Nakon višesatnog namakanja, plivanja, ronjenja, hidro masaži i "vodenog aerobika", došlo je vrijeme i za povratak. Naš vozač Tomislav dočekao nas je za ugrijanim autobusom i sigurno i udobno vrati u naš Bjelovar! Prekrasna dan uz savršenu ekipu na prelijepim lokacijama! Hvala roditeljima na ugodnom društvu i pozitivnim povratnim informacijama i definitivno ovo moramo raditi češće!

Projekt "Odmori se, zaslužio si" djelomično je financiran sredstvima iz javnog poziva Bjelovarsko-bilogorske županije, a dijelom iz vlastitih sredstva Udruge OSIT Bjelovar!

 
 
“Odmori se, zaslužio si”

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama korisnik je Institucionalne podrške u programskom području "Institucionalna podrška stabilizaciji ili razvoju udruga osoba s invaliditetom"

  Novosti - Sve